Chess Club i Scholastic Center w St. Louis, Missouri, jest organizatorem kwartalnych silnych turniejów, w których mogą uczestniczyć silni międzynarodowi mistrzowie i nowi arcymistrzowie , żeby sprawdzać się przeciwko graczom o zbliżonym poziomie i nabywać doświadczenie. Takie turnieje nieczęsto się spotyka. Organizatorzy są bardziej zainteresowani goszczeniem elitarnych turniejów z wielkimi nazwiskami, jak Fabiano Caruan, Wesley So czy Magnus Carlsen. Rzadko szukają sponsorów dla arcymistrzów na poziomie 2600.

Chess Club w St. Louis gości te silne turnieje w każdym kwartale.

2017 Spring Chess Classic jest drugim z czterech turniejów, w których każdego roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści szachów. W skład 2017 Spring Chess Classic wchodzą trzy turnieje: dwa kołowe (każdy z nich ma 10 zawodników) i jeden dwukołowy (z sześcioma zawodnikami). W ciągu 10 dni zawodnicy walczą o nagrody pieniężne (fundusz nagród dla wszystkich turniejów wynosi $50.000) i zdobywają wartościowe doświadczenie w wysokiej rangi turniejach.

W tym roku bierze w nich udział Dariusz Świercz, który zadomowił się w St. Louis. W Winter Chess Classic zajął trzecie miejsce. Obecny turniej, który zakończy się 24 maja, można śledzić tutaj.