Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Autobus z Teksasu przyjechał do Waszyngtonu w środę rano, przewożąc dziesiątki nielegalnych imigrantów w ramach nowego planu gubernatora Teksasu Grega Abbotta, mającego na celu przeciwdziałanie federalnej polityce imigracyjnej podczas trwającego kryzysu granicznego.

Abbott ogłosił w zeszłym tygodniu, że polecił Texas Division of Emergency Management (TDEM) transport migrantów zwolnionych z federalnego aresztu w Teksasie do stolicy kraju i innych lokalizacji poza jego stanem.

Autobus podjechał około 8 rano czasu lokalnego, kilka przecznic od budynku Kapitolu. Fox News dowiedział się, że nielegalni imigranci pochodzą z sektora Del Rio w Teksasie, po przybyciu do USA z Kolumbii, Kuby, Nikaragui i Wenezueli.

Po przybyciu autobusu do Waszyngtonu poszczególne osoby wysiadały jeden po drugim, z wyjątkiem rodzin, które wysiadały razem. Zameldowali się u urzędników, którzy odcięli im identyfikujące opaski, zanim powiedziano im, że mogą odejść.

Drugi autobus z Teksasu przyjechał w pobliżu Kapitolu USA w Waszyngtonie tuż przed 4:30 w czwartek, przewożąc ponad tuzin nielegalnych imigrantów w ramach nowego planu gubernatora Teksasu Grega Abbotta, który ma przeciwdziałać federalnej polityce imigracyjnej podczas trwającego kryzysu granicznego .

Abbott twierdzi, że rząd federalny nie zajmuje się odpowiednio sytuacją. „Teksańczycy żądają i zasługują na agresywną, kompleksową strategię zabezpieczenia naszej granicy, a nie nijakie przywództwo prezydenta Bidena” – powiedział Abbott w oświadczeniu. „Ponieważ rząd federalny nadal wycofuje zdroworozsądkową politykę, która kiedyś zapewniała naszym społecznościom bezpieczeństwo, nasze lokalne organy ścigania podjęły działania, aby chronić Teksańczyków przed niebezpiecznymi przestępcami, śmiercionośnymi narkotykami i nielegalnym przemytem napływającym do Lone Star State”.