Magnus Carlsen pokonał Jana-Krzysztofa Dudę w dwunastej rundzie Tata Steel Masters. Carlsen wygrywał po debiucie, ale pewne niedokładności z jego strony i opór przeciwnika pokazały, że nie było to łatwe. Duda prawdopodobnie miał szanse na uratowanie partii. ale w końcu Carlsen zdobył caly punkt.

W finałowej rundzie Giri gra z Carlsenem białymi, ma pół punktu mniej. W dwunastej rundzie Giri grał źle przeciwko Radjabovowi, ale otrzymał mały prezent. Radjabov zaproponował remis w bardzo dobrej, jeśli nie wygranej pozycji. Wygląda na to, że nie docenił swojej pozycji.

Po dziwnym przeoczeniu w partii z Giri’m w rundzie 11, gdzie poddał się w remisowej pozycji, Sam Shankland rozwalił Iana Nepomiachtchi’ego w Obronie Pirca w 35 posunięciach.

Vladimir Kramnik wygrał drugą partię pod rząd, w której pokonał Vladimira Fedoseeva. Przygotowanie Dinga Lirena przeciwko Viswanahanowi Anandowi było aż do posunięcia 19.Wxe6, była to równa pozycja, w której czarne mogły pomylić się na wiele sposobów, ale Anand wykonał prawidłowe posunięcia.

Santosh Vidit stworzył wygraną pozycję przeciwko Richardowi Rapportowi, ale przeoczył śmiertelne uderzenie 30.Hc5! i jego przeciwnik uciekł na remis. Jorden Van Foreest zremisował przeciwko Shakhriyarowi Mamedyarovowi w Obronie Caro Kann.

Tabela wyników po dwunastu rundach

Dodaj komentarz