Anish Giri dogonił Magnusa Carlsena w prowadzeniu po partii przeciwko Samowi Shanklandowi. Giri miał małą inicjatywę przez całą partię i w końcówce złapał skoczka Shanklanda. Jednak struktura pionków na skrzydle hetmańskim i goniec o złym kolorze Giri’ego oznaczały, że partia była łatwa do zremisowania. Shankland, który był obecny, gdy ta idea została zaprezentowana kilka lat temu, poddał się. To oznacza, że Giri, przy remisie Carlsena, dzieli z nim pierwsze miejsce. Giri gra białymi przeciwko Carlsenowi w ostatniej rundzie.

Teimour Radjabov grał solidny i remisowy wariant Sveshnikowa w Obronie Sycylijskiej przeciwko Magnusowi Carlsenowi i zawodnicy zremisowali przez powtórzenie posunięć w 25. ruchu. Ian Nepomniachtchi też wykorzystał remis Carlsena i wygrał z Vladimirem Fedoseevem.

Vladimir Kramnik wygrał ostatnią partię rundy z Jordenem Van Foreestem. Partia ta mogła łatwo zakończyć się jako jedna z pierwszych rozstrzygniętych partii. 19.Sxd6 Hxd6 21.g4 (lub 21.Sh8) i 20.Sxd6 Hxd6 21.Sh8 zakończyłoby partię. Jak to bywa, potem Van Foreest stał nawet lepiej w różnych momentach. 49...Ge8? (49...Gxg4=) było końcowym błędem, który dał Kramnikowi pierwszą wygraną. Shakhriyar Mamedyarov też nie jest w najlepszej formie w Wijk aan Zee, stopniowo był ogrywany przez Vidita i przegrał w 30 posunięciach. Viswanathan Anand nie mógł stworzyć żadnych problemów w Obronie Rosyjskiej przeciwko Dudzie. Ding Liren nie miał problemów, żeby zremisować w 16 posunięciach przeciwko Rapportowi.

Tabela wyników po 11 rundach