Turniej Masters

W dziewiątej rundzie Anish Giri objął prowadzenie po pokonaniu Maxima Matlakowa w jedynej rozstrzygniętej partii rundy 9.

Matlakov poświęcił pionka (9.b3 - ruch widziany poprzednio w partii Eljanov-So granej w Memoriale Gashimova w ubiegłym roku), na co Girl nie był przygotowany. Jednak (według Giri’ego), posunięcie 14.Wfc1 było błędem, ale Giri też nie grał najlepiej i Matlakov stanął lepiej (sugestia komputera: 25.Wd1 zamiast 25.Sd6). Od posunięcia 31…Wc8 Giri atakował I po 35.Wc1 (35.Ke2 wydaje się konieczne) pozycja Matlakova stała się trudna, jeśli nie przegrana i musiał się poddać w posunięciu 39.

Wcześniej Viswanathan Anand I Magnus Carlsen grail solidną Partię Hiszpańską i zremisowali po 32 posunięciach. Shakhriyar Mamedyarov niczego nie osiągnął przeciwko Vladimirowi Kramnikowi i part zakończyła się remisem. Gawain Jones przeciwko You Yifan nie wykorzystał swej dużej przewagi I był bez pionka z gorszą pozycją po pierwszej kontroli czasu. Z ulgą w końcu zremisował.

Pozostałe party So-Svidler, Karjakin-Wei Yi i Caruana-Adhiban zakończyły się remisem. Najbardziej rozczarowany był Caruana, któremu wyśliznęła się duża przewaga.

Klasyfikacja po dziewięciu rundach

1. Giri 6,5
2-3. Carlsen, Mamedyarov 6
4-5. Kramnik, So 5
6-7. Anand, Karjakin 5
8. Svidler 4
9-10. Jones, Matlakov 4
11-12. Wei Yi, Caruana 3,5
13. Adhiban 2
14. Hou Yifan 1,5

Turniej Challengers

Santos Vidit I Anton Korobov ciągle dzielą prowadzenie, ale Korobov w partii z Dronavalli Hariką uratował się I zremisował.1,5