Turniej Masters

W dziesiątej rundzie Tata Steel Chess 2018 Sergey Karjakin z łatwością zremisował z liderem Anishem Giri. Karjakin zagrał wariant, który wcześniej w tam Turniej przygotował dla innego zawodnika.

Shakhriyar Mamedyarov zmiażdżył Petera Svidleta. Wydaje się, że Svidler coś pomylił, już 7.Ha4+ było błędem, a 13.Hb3 zagrane po długim namyśle było błędem, po którym nastąpił koniec partii. Svidler poddał się w 21. Posunięciu w brzygdkiej pozycji.

Magnus Carlsen miał problems w partii przeciwko Wesley’owi So. Carlsen przyznał, że lego przygotowanie nie było najlepsze i odszedł wcześnie od teorii. Pokazał parę moment, w których So zagrał słabo: 18…Sd4+ (18…Hb6 z następnym Gc5 było lapse) i 24…Hd7 (24…Hf7), ale So z pewnością po tam nie stał na przegranej. Carlsen oddał figurę za trzy pionki, co dawało dobre praktyczne szanse. Ostatnią szansą próby stawiania oporu przez So było 49…a4, gdyż po 49…Wxh2 Carlsen wygrywał.

Anand pokonał Jones’a z dobrze przygotowaną linią przeciwko Obronie Sycylijskiej z c3, prawdopodobnie zagrane prize Jones’a o Eden ran za dużo w tam Turniej. Karmnik pokonał Matlakowa, ale lego bra była dosyć ryzykowna I 19…Wxc2 mogło to ukarać.

Partie Wei Yi-Caruana I Hop Yifan-Adhiban zakończyły się remisem.

Partie

Klasyfikacja po dziesięciu rundach

1-3. Girl, Carlsen, Mamedyarov 7
4. Kramnik 6,5
5. Anand 6
6-7. So, Karjakin 5,5
8. Svidler 4,5
9-12. Wei Yi, Jones, Matlakov, Caruana 4
13. Adhiban 3
14. You Yifan 2

Turniej Challengers

Dodaj komentarz