W dwóch rozegranych partiach nikt nie zdołał wygrać, ale obaj gracze są teraz pod napięciem.
Zdjęcia organizatorów
W drugiej partii Fabiano Caruana, grający czarnymi, po debiucie uzyskał małą, ale wyraźną przewagę z powodu pionków Magnusa Carlsena, które były zaawansowane i trudne do obrony. Ale Carlsen zdołał wymusić końcówkę, w której każda strona miała wieżę i pozostałe pionki na jednym skrzydle, co uczyniło obronę Carlsena łatwiejszą.
Po pierwszej kontroli czasu i 49 posunięciach zremisowano.
W drugiej partii zagrano Nieprzyjęty Gambit Hetmański, gdzie Carlsen wybral 5. Gf4 zamiast trochę bardziej tradycyjne 5. Gg5. Jest to otwarcie, które użył przedtem z dużym sukcesem, tak więc nie była to niespodzianka dla Caruany.
Rzeczywiście, posunięciem 6. ... c5 Caruana zaatakował centrum Carlsena. Gracze zagrali znaną ostrą linię, do której byli dobrze przygotowani. Ale Caruana wkrótce uzyskał przewagę, przełamując pionki Carlsena na skrzydle hetmańskim.
Seria wymian pozostawiła Carlsena z rozbitymi pionkami na skrzydle królewski i bardzo zaawansowanym, ale słabym pionkiem d, który nieuchronnie padał. Ale zredukowany materiał i przewaga Carlsena w rozwoju pozwoliła mu uniknąć prawdziwych kłopotów.
Choć Caruana miał pionka więcej, zgodził się na remis po 49 posunięciach. Prawdopodobnie nie widział powodu, żeby powtórzyć 115-posunięciowy maraton pierwszej partii, gdzie Carlsen miał pionka więcej i próbował wycisnąć zwycięstwo w pozycji, która nie miała nadziei na sukces.