Wyniki

Caruana, Fabiano - Nepomniachtchi, Ian ½-½
Ding, Liren - Duda, Jan-Krzysztof 1-0
Radjabov, Teimour - Nakamura, Hikaru 1-0
Firouzja, Alireza - Rapport, Richard 1-0

Fabiano Caruana miał szansę wywrzeć presję na Iana Nepomniachtchi’ego, a nawet go złapać po tym, jak udało mu się zaskoczyć przeciwnika w Obronie Rosyjskiej. Nepomniachtchi był pewien, że ma coś przeciwko pomysłowi Caruany, ale nie pamiętał, co to było. Nepomniachtchi miał około 50 minut mniej, ale to właśnie tutaj Caruana zaczął zwalniać, a potem popełnił błąd. Caruana grał bardzo długo i rozczarowanie w poprzedniej rundzie nie mogło pomóc, ale musiał znaleźć 24.Gf1! po 24.Gxf5? prawie na pewno chybił 27...Sd3, a potem to Caruana musiał uważać, bo znalazł się pod presją czasu, ale gracze powtórzyli pozycję w posunięciu 40. Nepomniachtchi ma teraz silną przewagę i chociaż sprawy mogą się nie udać,  w zasadzie zmusił Caruanę do martwienia się.

Hikaru Nakamura poniósł przygnębiającą porażkę z Teimourem Radjabovem, który nie wygrał klasycznej partii od 37 partii i trzech lat. Nakamura specjalizuje się w rozgrywanej dzisiaj obronie berlińskiej, ale po prostu wpadł w tarapaty i został ograny. 13...Gg4 było może początkiem problemów i po 28...cxb4 białe wygrywały, Radjabov był pod presją czasu, ale był dokładny i zdobył pełny punkt.

Alireza Firouzja wygrał dziką partię z Richardem Rapportem. Firouzja zrezygnował z figury, bo uznał, że to jest interesujące (mógł mieć przewagę inną, spokojniejszą drogą), ale po niedokładności wynik wisiał w powietrzu przez długi czas. 26...Gc4? był ostatecznym błędem, należało grać 26...h6, po którym był tylko ruch w jedną stronę, ponieważ czarne były całkowicie związane.

Ding Liren był kolejnym człowiekiem, który odetchnął z ulgą, gdy pokonał Jana-Krzysztofa Dudę po przegrywającej wpadce w ruchu 40. Na początku Duda remisował za dużo, a teraz przegrywa, będzie musiał spróbować ponownie po dniu odpoczynku, ponieważ trzy porażki na cztery gry są bliskie swobodnego spadania.

Partie

1000 Znaków do wykorzystania