Wyniki

Nepomniachtchi, Ian - Ding, Liren ½-½
Nakamura, Hikaru - Caruana, Fabiano 1-0
Rapport, Richard - Duda, Jan-Krzysztof 1-0
Firouzja, Alireza - Radjabov, Teimour ½-½

Ian Nepomniachtchi zremisował z Dingiem Lirenem białymi figurami w 8. rundzie Turnieju Kandydatów FIDE w Madrycie, co okazało się bardzo rozsądną decyzją, ponieważ ostatecznie powiększył swoją przewagę do pełnego punktu nad swoim bliskim rywalem Fabiano Caruaną, który przegrał z rodakiem Hikaru Nakamurą w ostrym otwartym wariancie Obrony Sycylijskiej.

Caruana ma białe przeciwko Nepomniachtchi w rundzie 9, ale będzie czuł się przygnębiony po swojej dzisiejszej porażce, a ponadto zajęło mu to wiele godzin. Jeśli ludzie zastanawiają się, dlaczego gracze szybko remisują w ważnych wydarzeniach, to właśnie dlatego. Caruana teraz stracił grunt i musi rozegrać naprawdę ważną partię. Jeśli Caruana wygra, sytuacja zmieni się na jego korzyść. Z drugiej strony, jeśli przegra z Niepomniachtchim, walka o pierwsze miejsce prawdopodobnie zakończy się lub przynajmniej Nakamura przejmie rolę pretendenta.

Richard Rapport pokonał Jana-Krzysztofa Dudę w partii o zmiennym przebiegu, w której Rapport wydawał się przegrywać pierwszy białymi, ale później przejął pozycję, a Alireza Firouzja zremisował z Teimourem Radjabovem.

Partie