Wyniki

Nepomniachtchi, Ian - Caruana, Fabiano ½-½
Rapport, Richard - Firouzja, Alireza ½-½
Duda, Jan-Krzysztof - Ding, Liren ½-½
Nakamura, Hikaru - Radjabov, Teimour 1-0

Jedyne zwycięstwo osiągmął Hikaru Nakamura w partii przeciwko Teimourowi Radjabovowi [p 75 posunięciach i sześciu i pół godziny gry w drugiej rundzie turnieju.

Nakamura nie wyciągnął zbyt wiele z debiutu i gra zamieniła się w bardzo długi nacisk. Wygląda na to, że w 35 posunięciu Radjabov zaczął wpadać w kłopoty, ale cała końcowa gra była bardzo trudna do zrozumienia. Nakamura wraca do 50% po wczorajszej przegranej z Caruaną.

Liderzy Ian Nepomniachtchi i Fabiano Caruana ustawili bardzo skomplikowaną Partię Włoską, którą zremisowali przez powtórzenie posunięć w 41 ruchach. Caruana był dobrze przygotowany i śmiało grał pionkami na skrzydle królewskim. Caruana wyczuł, że pod koniec stał lepiej, i tak było, ale nie było łatwo zrozumieć, dlaczego zgodził się na remis.

Vtł to dzień 19. urodzin Alirezy Firouzji i przez chwilę wyglądało na to, że zmierza do porażki z Richardem Rapportem, ale udało mu się uciec w trudnej końcówce, którą komputery przez dłuższy czas uważały za wygraną. Firouzja wylosował krótką słomkę i był zawodnikiem, który na początku turnieju dostał dwie partie czarnymi figurami. Po zmaganiach w końcu przeżył i będzie miał nadzieję, że zacznie wykorzystywać inicjatywę białymi, poczynając od rundy 3.

Jan-Krzysztof Duda zremisował z Dingiem Lirenem w innej złożonej Partii Włoskiej. Ding wydawał się w pewnym momencie radzić sobie dobrze, ale po kilku nieścisłościach obaj gracze zdecydowali, że pozycja jest prawie równa i powtórzono posunięcia.

Partie