Wyniki

Carlsen, Magnus - Mamedyarov, Shakhriyar 1-0
Giri, Anish - Shankland, Sam 1-0
Rapport, Richard - Vidit, Santosh Gujrathi ½-½
Van Foreest, Jorden - Dubov, Daniil ½-½
Duda, Jan-Krzysztof - Esipenko, Andrey ½-½
Praggnanandhaa, R - Karjakin, Sergey 0-1
Grandelius, Nils - Caruana, Fabiano 0-1

Magnus Carlsen pokonał współlidera Shakhriyara Mamedyarova i objął samodzielne prowadzenie w Tata Steel Masters. Partia była ostrą Partią Katalońską. Carlsen nie był zdziwiony, że Mamedyarov oddał jakość i miał za to przyzwoitą rekompensatę, ale po 18...h6? (18...Ge6 i gra toczy się dalej) wszystko rozpadło się dla czarnych w szybkim tempie.

Anish Giri rywalizuje o pierwsze miejsce, pokonując Sama Shanklanda w remisowej teoretycznej końcówce. Po 24...b6? (niezbędne było 24...e4 lub Sf7) 25.g4! pozycja Shanklanda po prostu rozpadła się.

Vidit Gujrathi ciągle ma w zasięgu pierwsze miejsce po trudnej końcówce z Richardem Rapportem.

Sergey Karjakin wygrał dziką grę, w której naprawdę podjął ryzyko przeciwko Praggnanandhaa, aby uzyskać wynik z jednym plusem.

Fabiano Caruana również wziął udział w dzikiej grze obustronnej przeciwko Nilsowi Grandeliusowi i został nagrodzony biegu do pierwszej kontroli czasu 32.Wad1 (32.Sd6 było absolutnie konieczne) Gxa3, co dało mu zwycięstwo.

Jan-Krzysztof Duda miał wygraną z Andreyem Esipenko w ostrej pozycji, ale ostatecznie musiał zadowolić się remisem.

Jorden van Foreest również będzie rozczarowany, ponieważ mógł jedynie zremisować z Daniilem Dubovem, który jeszcze przed jego walkowerem był wyraźnie słaby. Jorden van Forest również będzie rozczarowany, ponieważ będzie mógł zremisować z Daniilem Dubovem, który jeszcze przed jego niewypłacalnością był wyraźnie słabszy.

Tabela wyników

Partie

1000 Znaków do wykorzystania