Po dziewięciu rundach na prowadzeniu z dorobkiem 6 punktów znajdują się Giri, Caruana, Firouzja i Giri, który pokonał Maxime’a Vachier-Lagrave.

Wyniki

Giri, Anish - Vachier-Lagrave, Maxime 1-0
Firouzja, Alireza - Esipenko, Andrey ½-½
Van Foreest, Jorden - Donchenko, Alexander ½-½
Carlsen, Magnus - Grandelius, Nils 1-0
Wojtaszek, Radoslaw - Caruana, Fabiano 0-1
Tari, Aryan - Duda, Jan-Krzysztof ½-½
Anton Guijarro, David - Harikrishna, Pentala ½-½

Partie

Lider Alireza ponownie zagrał system londyński i spotkał się z bardzo nowoczesną konfiguracją, która została polecona przez Jurija Krykuna na jednym z jego kursów. Skomplikowana partia została zremisowana w 41. posunięciu.

Obrońca tytułu Fabiano Caruana odniósł bardzo ważne zwycięstwo czarnymi figurami nad Radosławem Wojtaszkiem. 13 ... Gxc3 Caruany było nowinką i zaprowadziło grę na bardzo niestandardowe wody, Wojtaszek szybko się pomylił i czarne przejęły całe królewskie skrzydło i wygrały w 39 ruchach.

Anish Giri został poddany silnej presji po standardowej ofierze jakości w Obronie Sycylijskiej przez Maxime’a Vachier-Lagrave. MVL z pewnością miał więcej niż wystarczającą rekompensatę, ale w pewnym momencie okazało się, że sekwencja 37 ... Hb7?! (37 ... Hb5) 38.Kc1! Hd7? (37. … Hb5) 38. Kc1! Hd7? (przegrywające posunięcie, ciągle należało grać 38. … Hb5) była zła dla niego. Po pierwszej kontroli czasu Giri zakończył gładko partię.

Magnus Carlsen rozprężył się po wygraniu partii z Nilsem Grandeliusem. Carlsen prawdopodobnie wygrywał w końcówce hetmana i wieży, ale opóźniał konwersję i bez popełnienia prawdziwych błędów wygrał w 65 posunięciach.

1000 Znaków do wykorzystania