Jednym z czterech kandydatów w konkursie na Kierownika Wyszkolenia PZSzach jest km Piotr Kaczorowski, który jako przyjaciel aktualnego prezesa ma dobrą startową pozycję. Proponuję Prezesowi-Marzycielowi, żeby zainteresował się, dlaczego ten kandydat został dożywotnio zdyskwalifikowany jako sędzia. Nasuwa się pytanie, czy ta osoba będzie godnie reprezentowała polskie szachy i dbała ich wizerunek, tak jak mająca "wygadane, ma gadane" (cyt. T. Sielicki) Agnieszka Fornal-Urban. Jednym z warunków kandydowania jest znajomość języka angielskiego. Od ponad 30 lat jestem mieszkańcem USA i wpis Piotra Kaczorowskiego:

Skandal w USA
02.09.2009 13:58Zuzia Polgar została usunięta z zarządu amerykańskiego związku szachowego. Została też wydalona z samego związku. To samo spotkało jej męża. Zuzia bardzo brzydko wypowiada się o członkach zarządu związku szachowego USA. Zarzuca im niecne czyny. Jeszcze niedawno, gdy była ona i jej mąż jednymi z nich, wszystko grało. Zarząd był cacy.

Zarząd zarzucił Zuzi i jej mężowi, czytanie cudzych listów elektronicznych, oczernianie innych kandydatów do zarządu. Ponadto wytoczono małżeństwu kilka procesów sądowych.
Zuzia jest wybitną szachistką, była mistrzynią świata kobiet, miała wiele innych sukcesów, ale potraktowano ją jak normalnego człowieka. A czemu u nas są święte krowy?


mija się z prawdą. Polecam Piotrowi Kaczorowskiemu, żeby poprosił kogoś o pomoc w zapoznaniu się z blogiem Affairs of Chess, gdzie są zebrane wszystkie materiały dotyczące konfliktu Polgar-USCF. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z tymi materiałami, Piotr Kaczorowski sprostuje swoją wypowiedź. Mam duże uznanie dla nowego prezesa, który oprócz marzeń o rankingu 2700 polskich zawodników i Grand Prix na Zamku Królewskim czy Wawelu, że wrócił na ziemię i zauważył, że w aktualnej klice zwanej Zarząd Polskiego Związkiego Szachowego istnieje konflikt interesów.