Ogłoszenie przez Tomasza Delegę listy kandydatów na Kierownika Wyszkolenia PZSzach wzbudziło duże zainteresowanie na wielu polskich forach. Jestem zdumiony, że nowy prezes, będąc tak dobrym menedżerem nie dostrzegł arc. Radosława Jedynaka - fryzjera polskich szachów. Radosław Jedynak posiada wyższe wykształcenie politologiczne, zna język angielski, jest bardzo operatywny w tworzeniu nowych arcymistrzów i już w 2003 r. wraz z Arturem Jakubcem proponowali rodzicom treningi ich dzieci.

1st Chess Campus in Zakopane, Poland
Our Plan:1) Ten days in the heart of Polish Mountains, chess lessons, training, opening preparation, studying chess classics and other ideas to improve the game
2) Daily schedule:
a) ------9:00 Breakfast
b) 9:00-12:00 Lecture with one of the approved coaches: GM Artur Jakubiec (alias Ghoul), or IM Radoslaw Jedynak (alias Moonspell)
c) 13:00-14:00 Lunch
d) 15:00-18:00 Chess, chess, chess - analyzis, thematic tournaments... etc
e) 18:00-19:00 supper
f) 19:30-21:00 one-on-one training (individual)
Famous achievements:
As a coach:
1)Together with GM Artur Jakubiec we led our junior team to gain silver medal in Polish Junior Team Championship
2)One of my apprentices - Krzysztof Zapolski (rated 2100) (do dzisiaj pozostał kandydatem) drew against two Grand Masters in a row on Polish Extraleague 2003! Games: Grabarczyk-Zapolski, Zapolski-Socko. I never expected that... ;) He became one of the most-known young players in Poland.
improveyourchess 2003-10-16 12:16:28

Majstersztykiem było to, że obaj ci panowie otrzymali świetne referencje by writing od Radosława Wojtaszka, który już wtedy był znanym juniorem i od mm Zbigniewa Paklezy. Wszystko to miałoby ręce i nogi, gdyby nie fakt, że podaje się, że zajmowało się stanowisko trenera w angielskiej drużynie Sharks (R. Jedynak). Łatwe było to do sprawdzenia. Tak samo łatwe były do obalenia fałszywe protegujące e-maile. Ale jest to sposób na robienie pozytywnej "spirali zwrotnej" (cyt. Tomasz Sielicki).

Zdumiewający jest też nick, który przybrał aktualny instruktor kadry narodowej, Artur Jakubiec - Ghoul (w języku polskim - Ghul), którym delektuje się do dzisiaj.