Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Szachowego odbędzie się 18 czerwca 2017 r. (niedziela) o godzinie 10.00 (I termin) i 10.30 (II termin) w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie, ul. Wawelska 56.

Niewiele czasu pozostało do wyborów, ale to, co zobaczyłem na pierwszej stronie Polskiego Związku Szachowego, budzi niesmak. Jest tam bezpośredni link do materiałów wyborczych kandydata na prezesa Adama Dzwonkowskiego, a brakuje takiego samego linka do materiałów drugiego kandydata, Radosława Jedynaka. Materiały te są sprytnie ukryte w Komunikacie Polskiego Związku Szachowego z dnia 02.06.2017r., dotyczącego zgłoszeń kandydatów na Prezesa PZSzach.

Może jest to zwykłe przeoczenie Beaty Kowalewskiej, która zamieściła informacje o kandydatach i wyróżniła Adama Dzwonkowskiego. Jest to nie fair wobec drugiego kandydata. Sam pracowałem przy amerykańskich wyborach i wiem, jak się niszczy przeciwnika. Podobne tricki nie są mi obce.

Jedynym wytłumaczeniem może być fakt, że Adam Dzwonkowski wykupił sobie przestrzeń medialną na pierwszej stronie PZSzach.