12. partia meczu zakończyła się też remisem i mistrza świata poznamy dopiero w środę po dogrywkach.

Mecz przeszedł do historii, choć był nieciekawy, gdyż wszystkie 12 partii zakończyły się remisem. Jest to pierwszy mecz o mistrzostwo świata bez zwycięstw.

Carlsen, obrońca tytułu, może miał szansę zakończyć serię remisów w poniedziałek, gdyż miał małą przewagę przeciwko Caruanie, gdy zgodzono się na remis. Ta decyzja była krytykowana przez niektórych fanów na Internecie, ale Carlsen mógł mieć praktyczne względy.

Pozycja, w której zgodzono się na remis, była dość skomplikowana, a w dogrywkach, gdzie gracze będą mieli mniej czasu, Carlsen będzie miał wyraźną przewagę, gdyż gra lepiej i ma wyższy ranking, niż Caruana w szybszych kontrolach czasu.

Pierwsza dogrywka będzie składała się z czterech partii z kontrolą czasu 25 minut + 10 sekund dodawanych po każdym posunięciu. Carlsen ma najwyższy ranking w świecie w rapidzie, a Caruana jest dziesiąty.

Jeśli ta dogrywka nie rozstrzygnie meczu, zostaną rozegrane dwie partie błyskawiczne (5 minut + 3 sekundy), a jeśli to nie przyniesie rezultatu, zostaną rozegrane następne dwie partie błyskawiczne.

W przypdku remisu zostanie rozegrana partia Armageddon, w której białe będą miały minutę więcej na zegarze, ale czarnym wystarczy remis, żeby wygrać mecz o mistrzostwo świata.