Turniej Masters

Anish Giri po raz pierwszy wygrał Tata Steel Masters i jest to najlepszy wynikw karierze Holendra. Giri rozpoczął rundę pół punktu za Abdusattorovem, a potem był wdzięczny swojemu rodakowi Jordenowi Van Foreestowi, że poszedł na walkę z liderem. Giri znalazł sposób, aby sprawić swojemu przeciwnikowi Richardowi Rapportowi problemy, który prawdopodobnie zmarnował szansę, ale zagrał 34...Kg6, co okazało się naprawdę bardzo złe i wkrótce Giri zdobył pełny punkt.

W tym czasie Abdusattorov miał przegraną pozycję i nie znalazł sposobu na stawianie oporu. Magnus Carlsen dogonił Abdusattorova, ale w tie-breaku zajął trzecie miejsce. W konsekwencji Giri znalazł się we w właściwym czasie na właściwym miejscu, żeby wykorzystać swoją szansę. Carlsen powiedział, że jest mu przykro z powodu Abdusattorova, ponieważ prowadzenie w takich turniejach wiąże się z wyjątkowo silną presją, ale z pewnością Abdusattorov poprawił swoją reputację.

Wyniki

Giri, Anish - Rapport, Richard 1-0
Abdusattorov, Nodirbek- Van Foreest, Jorden 0-1
Aronian, Levon - Maghsoodloo, Parham 0-1
Praggnanandhaa, R - So, Wesley ½-½
Ding, Liren - Caruana, Fabiano ½-½
Keymer, Vincent - Gukesh, D ½-½
Erigaisi, Arjun - Carlsen, Magnus 0-1

Tabela końcowa

Turniej Challengers

Alexander Donchenko wygrał swoją finałową partię z Velimirem Iviciem, zdobywając 10 z 13 punktów i z przewagą jednego punktu nad Mustafą Yilmazem. Donchenko zagra w przyszłym roku w Turnieju Masters, w którym grał kilka lat temu, ale wtedy został zaproszony w ostatniej chwili. Stefan Beukema wygrał sekcję amatorską iw przyszłym roku zagra w Turmieju Challengers.

Wyniki

Donchenko, Alexander - Ivic, Velimir 1-0
Sindarov, Javokhir - Beerdsen, Thomas 1-0
Adhiban, Baskaran - Warmerdam, Max 0-1
Supi, Luis Paulo - Mishra, Abhimanyu 1-0
Vaishali, Rameshbabu - Tabatabaei, M. Amin 0-1
Pechac, Jergus - L'Ami, Erwin 0-1
Roebers, Eline - Yilmaz, Mustafa 0-1

Tabela końcowa