Mój wpis „I tu się farosz ciulnął (25)” wywołał dyskusję w komentarzach. Chciałbym sprostować, że nie miałem na myśli jak uczyć grać w szachy (kot prezesa, Gala), a moim celem było przekazanie jak mało wartościowe są książki Konikowskiego i jaką mają popularność.

Karolu, zaskoczyłeś mnie powrotem do formy sprzed 25 lat, kiedy to byłeś bezinteresownie złośliwy, za co zawsze Cię ceniłem. Gratulacje! But anyway you suck at politics.

Dwoje pozostałych dyskutantów poruszyło temat z pozycji amatora i profesjonalisty. Zobaczymy, jak to się rozwinie.

Na blogu zza Odry wybitny „publicysta i trener Jerzy Konikowski” (jak sam siebie określa) wypisuje co chwilę jaki to on jest wielki i że tylko on wie, jak należy uczyć adeptów gry w szachy, bo w Polsce nikt nie ma o tym pojęcia. In my recolection, Jerzy Konikowski ostatni raz miał do czynienia z MASZ w 2000 roku, ale wciska nam wszystkim, że doskonale wie, jak trenerzy MASZ prowadzą zajęcia i że zna ich braki w nauczaniu szachów.

Mam odmienne zdanie, ale stosując moje ulubione powiedzonko – dla usatysfakcjonowania Jerzego Konikowskiego – potępiam się.

Na blogu Jerzego Konikowskiego jest motto „Podajemy informacje pomyślne lub złe, ale zawsze prawdziwe”. Motto to nie jest zgodne z treścią blogu i ktoś wreszcie powinien to wyprostować.

Przypomina mi się wpis, w którym Jerzy Konikowski napisał, że Wojtkiewicz, tuż przed śmiercią, zadzwonił do niego i zapytał: „Kiedy napiszemy tę książkę?” Jurku, mam dla Ciebie bad news, bo prawda jest następująca. Alek, gdy wytrzeźwiał, na moje pytanie, kiedy będzie pisał z Tobą tę książkę, powiedział, żebym nie zawracał mu głowy, bo nie miał w ogóle zamiaru tym się zajmować.

Jak wiadomo, Alka poznałeś u mnie (sam to napisałeś na swoim blogu) i wtedy była mowa o ewentualnej książce, którą Ty miałeś napisać, a Alek miał Ci dostarczyć kilka swoich partii i uznać swój udział w tworzeniu tej książki.

Przypomnę, co Ci mówiłem wielokrotnie. Zdziwisz się, gdy zobaczysz, kto jest autorem.

Часто повторяемая ложь становится правдой. В. И. Ленин

A lie told often enough becomes the truth. Vladimir Lenin

Kłamstwo powiedziane dość często staje się prawdą. Włodzimierz Lenin (według innych źródeł: Paul Joseph Goebbels)

Nasuwa mi się powiedzenie „uczeń przerósł mistrza”!