Radosław Jedynak

Radosław Jedynak, prezes PZSzach, napisał:

Do Elbląga na turniej główny przybywa czołówka krajowa. Pierwszy numer startowy będzie miał weteran, ale i jeden z głównych faworytów, trener kadry narodowej mężczyzn - Bartosz Soćko.

Aktualna polska czołówka szachowa to:

1. Duda, Jan-Krzysztof
2. Wojtaszek, Radoslaw
3. Socko, Bartosz
4. Piorun, Kacper
5. Moranda, Wojciech
6. Bartel, Mateusz
7. Gajewski, Grzegorz
8. Tomczak, Jacek
9. Krasenkow, Michal
10. Dziuba, Marcin
11. Dragun, Kamil
12. Heberla, Bartlomiej

 

Finaliści Pucharu Polski w Elblągu

1. SZYMON GUMULARZ
2. ŁUKASZ LICZNERSKI
3. BARTOSZ SOĆKO
4. MARCIN TAZBIR
5. JAN KLIMKOWSKI
6. MIROSŁAW LEWICKI
7. PAWEŁ CZARNOTA
8. PIOTR BRODOWSKI
9. MIŁOSZ SZPAR
10. JAN KOKOSZCZYŃSKI
11. JULIA ANTOLAK
12. KACPER POLOK
13. JAKUB SEEMANN
14. MICHAŁ MIRSKI
15. RADOSŁAW PSYK
16. OLIWIA KIOŁBASA

 

W finale Pucharu Polski znajdzie się tylko JEDEN zawodnik, który zasługuje na miano członka czołówki krajowej. A nie ma ich więcej, bo po prostu nie przyjechali do Elbląga!

Radosław Jedynak też szczycił się sukcesami Polaków w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Nawet znalazł jeden godny wzmianki – remis Teclafa z Ponomariowem. A to, że żaden z Polaków nie znalazl się w pierwszej dwudziestce turnieju, która zapewniła sobie udział w przyszłorocznym Pucharze Świata, mimo że mistrzostwa były wyjątkowo słabe z powodu braku rosyjskich szachistów, to już nie było godne wzmianki.

Miejsca Polaków w IME:

 

Mateusz Bartel napisał:

Wynik 7,5/11 w historii moich startów jest jednym z najlepszych! ... Dzięki tej wygranej, poza 28 miejscem, udało mi się finiszować na pierwszym miejscu w klasyfikacji ACP, czyli Association of Chess Professionals. Nie jest to wielkie osiągnięcie, bo to taka "nagroda pocieszenia" - dostają ją tylko zawodnicy, którzy są członkami tej organizacji (czyli opłacili składkę) oraz nie zdobyli wyższej nagrody. Ale wygrana, w dowolnej klasyfikacji zawsze cieszy!

Jak widać, Radosław Jedynak stwarza sobie PR przed nadchodzącymi wyborami. Dlatego postanowiłem mu pomóc i przedstawić we właściwym świetle obecnego prezesa na przestrzeni 16 ostatnich lat.