Wesley So zagrał rzadkie 8.a4 w głównym wariancie katalońskiego systemu, po którym nastąpiło 8...Gd6, co było nowinką ze strony jego przeciwnika Jana-Krzysztofa Dudy. Powstała trudna i niestandardowa partia i wydawało się, że So miał inicjatywę, ale po wymianie ciężkich figur nastąpił szybki remis.

Yu Yangyi uzyskał przewagę po debiucie przeciwko Firouzji i naciskał prawie do pierwszej kontroli czasu, gdy nastąpiło niedokładne 34.Sa4?! (konieczne było 34.Gb6), co natychmiast doprowadziło do wyrównania i szybkiego remisu.

Anish Giri był dobrze przygotowany w partii przeciwko Vladislavowi Kovalevowi aż do posunięcia 21...Gxf3, po którym wpadł w pierwszy dłuższy namysł. Po 22.gxf3 Kovalev zagrał 22...f5, co nie spodobało się komputerom, ale umożliwiło komplikacje. Ruch Giri’ego 26.Sf5 nie wydawał się najlepszy i 36...Wg8 było bliskie wyrównania. Powstała trudna końcówka, gdy Giri był bliski wygranej, 44...Kg6? było ostatecznym błędem (44...Kg7), prowadzącym do szybkiej przegranej Kovaleva.

Daniil Dibov wygrał z Vladislavem Aremievem. Przez większość partii Dubov naciskał, choć jego przeciwnik przeoczył kilka szans na uproszczenie gry. Pod koniec białe przedarły się wieżą na tyły przeciwnika i wymusiły wygraną.

Magnus Carlsen zremisował z Fabiano Caruaną w 28 posunięciu.

Jeffrey Xiong trochę naciskał w Partii Włoskiej przeciwko Nikicie Vitiugovowi, ale niewiele uzyskał. Grający czarnymi Viswanathan Anand ofiarował dwa pionki przeciwko Jordenowi Van Forrestowi w Debiucie Czterech Skoczków z Gb5 i miał inicjatywę, ale pod koniec wyrównano materiał i zremisowano.

Partie