16-letni Alireza Firouzja jest samodzielnym liderem w swoim pierwszym superturnieju. Zdjęcie: Alina l'Ami, Tata Steel Chess Facebook

Alireza Firouzja kontynuuje swój imponujący start w Tata Steel Masters, wygrywając w trzeciej rundzie z Vladislavem Artemievem. To zwycięstwo daje mu samodzielne prowadzenie.

Fabiano Caruana wygrał z Yu Hangyi w Obronie Rosyjskiej i Jorden Van Foreest powtórzył Obronę Sycylijską z c3, co dało mu ładną wygraną przeciwko Daniilowi Dubovowi. Viswanathan Anand przyjął remis w lepszej, ale ostrej pozycji przeciwko Anishowi Giri.

Magnus Carlsen przeciwko Jeffrey’owi Xiongowi, grając białym, stał znacznie gorzej, ale zremisował. To daje Carlsenwi 110 nieprzegranych partii i wyrownanie recordu Sergei’a Tiviakova. Minęło 531 dni od jego ostatniej przegranej z Shakriyarem Mamedyarovem w 9. rundzie w Biel 31 lipca 2018. Od tego czasu uzyskał wynik +36 =74 -0 (statystyka Tarjei J. Svensena na twitterze).

Nikita Vitiugov nie wykorzystał przewagi przeciwko Wesley’owi So i Vladislav Kovalev zremisował z Janem-Krzysztofem Dudą.

Partie

Tabela wyników