Duda miał dobrą pozycję, ale nie mógł przebić się. | Zdjęcie: Alina l'Ami

Jedynymi zwycięzcami w drugiej rundzie byli holenderscy gracze, którzy też byli jedynymi pokonanymi w pierwszej rundzie.

Giri pokonał Kramnika w dziwnej partii, według komputera 22.g3? Wc8 powinno być dobre dla czarnych, ale 22...fxg3 prowadziło tylko do równej gry. 25.Hf5 wydaje się decydującym błędem (25.Hd2) i po 25...Gc4 przewaga czarnych rosła z posunięcia na posunięcie. Kramnik poddał się w 42. posunięciu.

Jorden van Foreest miał gorszy czas przeciwko Janowi-Krzysztofowi Dudzie przed pierwszą kontrolą czasu, ale przeszedł z równej pozycji do wygranej w ciągu 10 posunięć. 30.We2?! zapoczątkowało problemy białych i 40.Wc3? dało czarnym kompletną wygraną.

Inne partie zostały zremisowane. Magnus Carlsen przegrał teoretyczną walkę przeciwko szybko grającemu Ianowi Nepomniachtchi’emu, dzięki czemu Rosjanin uzyskał czarnymi dobrą pozycję i gracze zremisowali w 32. posunięciu. Richard Rapport miał pionka mniej w końcówce skoczek i pionek przeciwko Samowi Shanklandowi, komputery stwierdziły, że 74...h5? straciło wygraną i można było zagrać 74...h6. Pozycja Vidita wyglądała trochę podejrzanie przeciwko Ding Lirenowi, ale nie znaleziono niczego kontretnego po partii. Anand niewiele uzyskał w Partii Rosyjskiej z Fedoseevem. Mamedyarov i Radjabov też zremisowali.