Po partii Carlsen powiedział, który grał białymi, że  spodziewał się Partii Rosyjskiej – Nepomniachtchi wykorzystał ją w Turnieju Kandydatów i że jest na to gotowy. „Próbowałem czegoś konkretnego – to nie zadziałało. To normalny wynik. Nie spodziewałem się, że całkowicie przeoczył linię, którą grałem, ale w niektórych innych iteracjach może być wiele trudnych decyzji do podjęcia dla czarnych. Ale myślę, że sposób, w jaki tam grał, było po prostu – były różne próby – nic. Stan współczesnych szachów – niewiele więcej do powiedzenia.”

Nepomniachtchi potwierdził, że wiedział, że Carlsen spróbuje nowinki 18.Sh4 i wielu innych specjalistów Partii Rosyjskiej to wiedziało. Powiedział, że może chciałby sam spróbować ruchu białymi pionkami. Jego dzisiejszym zadaniem było nie mylić swoich linii i wpadać w kłopoty, za to grać linię, o ktorej wiedział, że jest dla czarnych bezpieczna przy prawidłowej grze.

Nastąpiło szybkie uproszczenie pozycji i Carlsen, po długim zastanawianiu się nad ruchem 30.e6, który był prawdziwą próbą zdobycia przewagi, zdecydował, że nic w nim nie ma i wymusil remis przez powtórzenie z 30.Se8+.

Wynik meczu po czterech partiach: 2-2

Partia 4 z komentarzem GM Nijata Abasova

1000 Znaków do wykorzystania