Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2021 i Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet w Szachach 2021 odbędą się w dniach 11-22 listopada w Catez w Słowenii.

Turnieje będą rozgrywane zgodnie z systemem szwajcarskim w 9 rundach, z kontrolą czasu 90 minut na 40 ruchów + 30 minut do końca gry, z przyrostem 30 sekund na każde zagrane posunięcie, począwszy od pierwszego posunięcia.

Każdy członek Europejskiej Unii Szachowej ma prawo zgłosić jedną czteroosobową drużynę + jeden rezerwowy rezerwową w rozgrywkach Open oraz jedną czteroosobową drużynę złożoną z czterech zawodniczek + jedną rezerwową w rozgrywkach kobiet. Federacja goszcząca może więcej niż jedną drużyną w każdej sekcji za zgodą Zarządu Unii.

Zwycięzcy sekcji Open i Women zdobędą tytuł Drużynowych Mistrzów Europy na lata 2021-2022.

Pierwsze trzy drużyny w sekcjach Open i Women otrzymają puchary. Każdy członek zwycięskiej drużyny (zawodnicy, rezerwowi i kapitan) otrzyma złoty medal i dyplom. Członkowie zespołów zajmujących drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio srebrny i brązowy medal oraz dyplom.

Najlepsi zawodnicy występujący w sekcjach Open i Women na każdej szachownicy (łącznie 10 graczy) otrzymają złote medale. Wyniki będą obliczane zgodnie z zasadami turnieju. Zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsce w obu sekcjach otrzymają srebrne i brązowe medale.

Oficjalna strona: https://www.euroteamchess2021.eu/

1000 Znaków do wykorzystania