Hikaru Nakamura przeciwki Levonowi Aronianowi i Yu Yangyi przeciwko Dingowi Lirenowi wygrali swoje mecze w dogrywce Armageddona dzięki swojemu doświadczeniu w grze online.

Aronian wygrał pierwszą partię przeciwko Nakamurze, w której miał przewagę po debiucie w ulubionej przez Nakamurę obronie wariantu Gambitu Hetmańskiego z Gf4. Nakamura popełnił błąd, przez co musiał bronić końcówki wieża przeciwko wieży i gońcowi, którą Aronian wygrał. Druga partia zakończyła się remisem. W trzeciej partii Nakamura przeoczył szansę po 15.Hb2? otrzymania wygranej pozycji i też ją zremisował. W czwartej partii Nakamura otrzymał przyjemną pozycję w Obronie Rosyjskiej i wygrał najładniejszą partię meczu. W Armageddonie potrzebny był mu remis czarnymi, a jego szybka  i solidna gra dała mu zwycięstwo przez czas.

Ding Liren i Yu Yangyi przeoczyli kilka szans w ich czterech szybkich partiach, ale nie były one tak dramatyczne, jak drugi mecz. W Armageddonie Ding potrzebował remisu czarnymi, otrzymał kompletnie wygraną pozycję, ale brakowało mu czasu, a Yu miał kilka sekund więcej i wygrał przez czas.

Ci zawodnicy wrócą w poniedziałek (25 maja), żeby zagrać drugi mecz, przy czym Aronian i Ding muszą wygrać. W niedzielę zobaczymy mecze Carlsen-So i Karjakin-Dubov.

Partie

1000 Znaków do wykorzystania