Zainspirował mnie wpis Bartłomieja Maciei na jego forum (a może jest to już forum PZSzach? Jest to jedyne forum reklamowane na stronie PZSzach.) z dnia 2.06.2012:

Po tej decyzji Komisji Odpowiedzialności Finansów Publicznych trudniej będzie o zmiany w polskich szachach.

Do tego postu i postu dotyczącego roku Akiby Rubinsteina ustosunkuję się nieco później. Teraz ważniejsza jest dla przyszłości polskich szachów poniższa propozycja.

Czy w najbliższej przyszłości oczekuje Cię ważne wydarzenie, imieniny, urodziny, chrzciny, wesele lub rocznica?

Zamiast kolejnego bezużytecznego prezentu, poproś rodzinę i przyjaciół o coś, co będzie miało znacznie większe znaczenie w tak ważnym dla Ciebie dniu: dotację dla Polskiego Związku Szachowego. Połącz swoje następne obchody – czy to są urodziny, wesele lub chrzciny – z kampanią Polskiego Związku Szachowego na rzecz popierania profesjonalnych amatorów szachowych, z których sklada się ścisła czołówka polskich szachistów. Jest to znakomity sposob pokazania Twojego poparcia dla sprawy, która jest ważna w Twoim wielkim dniu.

Kliknij tutaj i nie żałuj tych kilku złotówek! Profesjonalni amatorzy muszą jakoś dotrwać do emerytury! Zostań mecenasem polskich szachów!

Wpłaty z dopiskiem „pomagam szachistom” proszę przesyłać na adres:

00-697 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 49
NIP: 526-16-67-148
Regon: 000865987

Polski Związek Szachowy
34 1060 0076 0000 3200 0071 8184
Bank BPH S.A.

Pomysł nie jest mój, należy do mojego aktualnego prezydenta, który, jak twierdzą liberalne media, jest szachistą i często gra w szachy ze swoją żoną.