Wesley So turniej szachów szybkich 2018 Paris Grand Chess Tour po zremisowaniu wszystkich partii w trzecim dniu. W Leuven przed turniejem błyskawicznym miał trzy punkty przewagi nad najbliższym rywalem, w Paryżu ma tylko jeden punkt. Sergey Karjakin i Hikaru Nakamura dzielą drugie miejsce. W trzecim dniu były znaczące partie, które zmieniły klasyfikację. Maxime Vachier-Lagrave zdobył 2,5 punktu z 3 i teraz dzieli czwarte miejsce ze stratą trzech punktów do lidera. Fabiano Caruana miał bardzo dobry dzień (2,5 z 3) i ma cztery punkty straty do lidera. Weekend z blitzem zapowiada się ciekawie.

Klasyfikacja końcowa rapidu

Runda 7

Na górze tabeli nie ma zmian, gdyż wszyscy zremisowali swoje partie. Za to dół tabeli zaczął powoli przesuwać się do góry. Fabiano Caruana błyskawicznie rozegrał debiut z Vladimirem Kramnikiem i po debiucie miał tyle samo czasu, co na początku partii. Był moment, w którym Caruana pomylił się i pozwolił przeciwnikowi na przejęcie inicjatywy, ale Kramnik nie wykorzystał szansy i przegrał partię. Maxime Vachier-Lagrave rozpoczął atak przeciwko Mamedyarovowi w 7. posunięciu i wygrał partię 25 posunięć później.

Runda 8

Wesley So zachował prowadzenie remisując z najbliższym rywalem, Sergey’em Karjakinem. Levon Aronian przegrał z Fabiano Caruaną, który wydaje się odzyskiwać formę. Po zdobyciu pionka, Caruana pokazał bezbłędną techniką i zdobył cały punkt. Viswanathan Anand i Hikaru Nakamura grali bojową partię, gdzie obaj przeprowadzili swoich królów na drugą stronę szachownicy. Ostatecznie Nakamura wygrał. Mamedyarov wygrał z Grischukiem, a Kramnik zremisował z Vachier-Lagrave.

Runda 9

Remis z Anandem wystarczył So do zapewnienia sobie pierwszego miejsca. Nakamura zremisował z Mamedyarovem, a Karjakin z Caruaną. Levon Aronian przegrał drugą pod rząd partię, pomagając swemu przeciwnikowi Vachier-Lagrave poprawić znacznie pozycję w klasyfikacji. Partia Grischuk-Kramnik była jedyną rozstrzygniętą. Obaj zawodnicy popełniali błędy, aż Gruschuk popełnił końcowy błąd i został zmuszony do poddania się.