Część szachów szybkich turnieju Your Next Move dobiegła końca i zwycięzcą został Wesley So przed ostatnią rundą. Teraz ma przewagę trzech punktów nad najbliższymi rywalami, Levonem Aronianem i Maxime’m Vachier-Lagrave.

Runda 7

Wesley nadal dominował i dostał dużą przewagę dzięki niedbałej grze w debiucie Hikaru Nakamury. So wygrał bez wysiłku i powiększył przewagę nad najbliższym rywalem, Levonem Aronianem, do trzech punktów, gdy ten przegrał z Sergey’em Karjakinem. Nie był to dobry dzień dla grających białymi, gdyż Fabiano Caruana i Alexander Grischuk pokonali, odpowiednio, Anisha Giri i Viswanatnana Ananda czarnymi.

Kliknij na pasek nad szachownicą, żeby obejrzeć wszystkie partie.

Runda 8

Wesley So zapewnił sobie w części rapidowej solidnym remisem przeciwko Sergey’owi Karjakinowi i zachował trzypunktową przewagę. Levon Aronian i Maxime Vachier-Lagrave poprawili swoją klasyfikację wygranymi z Fabiano Caruaną i Anishem Giri i podzielili drugie miejsce z Karjakinem. Hikaru Nakamura wygrał z Anandem, a Grischuk i Mamedyarov zremisowali .

Runda 9

Na szczycie nastąpiła jedna duża zmiana: Sergey Karjakin przegrał z Fabiano Caruaną, a So, Aronian i Vachier-Lagrave zremisowali. Choć żaden z graczy nie miał szans na wygranie rapidu, każdy dodatkowy punkt jest istotny w klasyfikacji ogólnej. Jedyna rezultatywna partia została rozegrana między Mamedyarovem i Nakamurą. Wygrana Nakamury dała mu czwarte miejsce, dzielone z Karjakinem. Nakamura jest znany ze swoich umiejętności blitzowych i aktualnie na liście rankingowej blitza zajmuje drugie miejsce za Carlsenem i przed So. Przy 18 rundach blitza ma realne szanse na wygraniu Your Next Move.

Klasyfikacja końcowa części szachów szybkich