Drukuj
Kategoria: PZSzach
Odsłony: 2677

Definicja Konfliktu Interesów

„Pełnienie przez osobę publiczną, albo członków jej najbliżej rodziny, funkcji lub utrzymywanie kontaktów o charakterze prywatnym, które wpływać mogą na treść urzędowych zachowań w sposób rodzący wątpliwości co do ich bezstronności”

Prof. A.Z. Kamiński

We władzach Polskiego Związku Szachowego były i są osoby, których dotyczy wyżej wymieniona definicja. A mianowicie:

1. Wojciech Zawadzki – ojciec trojga dzieci grających w szachy na poziomie wyższym niż świetlicowy, czyłi coś w rodzaju profesjonalisty Bartłomieja Maciei. Obecne stanowisko - Wiceprezes Zarządu d/s Komunikacji i Promocji . Czy zakres obowiązków obejmuje promocję czasopisma „Mat”?

2. Agnieszka Fornal-Urban ma męża grającego na poziomie „profesjonalisty”, according Bartłomiej Macieja. Dziwnym zbiegiem okoliczności Bartłomiej Macieja nie zalicza jej do „betonu”. A w Związku jest od wielu lat i ma wprawę w wydawaniu związkowych pieniędzy. Jestem zdziwiony, że na etacie Związku nie znalazł się jeszcze Paweł Suwarski, ale poczekajmy. Obecne stanowisko - Wiceprezes Zarządu d/s Współpracy z Partnerami. Kto jej znajdzie tych partnerów?

3. Marek Bartel – Rzecznik Prasowy Pzszach. Czy naprawdę jest tak źle, że na to stanowisko trzeba zatrudniać „kupca” (określenie Piotra Kaczorowskiego)? Fakt, Marek Bartel jest świetnym kupcem, wykazał to w 2006 r. przy zakupie tytułu mistrza Polski dla swojego syna. A teraz prawdopodobnie będzie promował, razem z Wiceprezesem d/s Komunikacji i Promocji, czasopismo „Mat”.

Rozbudowa Zarządu PZSzach kojarzy mi się z aktualną sytuacją w USA i działalnością nielegalnego prezydenta Baracka Obamy, który jest marionetką liberałów.

Jednak, biorąc pod uwagę, kim jest i jakie ma na swoim koncie afery Minister Sportu Drzewiecki (Drzewko), PZSzach ma długą drogę do osiągnięcia tego samego poziomu. Choć fryzjera polskich szachów – jak piłka nożna - już mamy.

1000 Znaków do wykorzystania