“To jest cud, naprawdę... Gdy przegrałem partię z Hikaru, byłem bliski płaczu, ponieważ myślałem, że nawet nie dojdę do dogrywek” – Wesley So na zakończeniu.

Po dramatycznym dniu Wesley So wygrał turniej Your Next Move, tym samym zebrał 13 punktów Grand Chess Tour i $37000 za swój wysiłek. Amerykanin rozpoczął i zakończył dzień na czele, ale klasyfikacja nie oddaje pełnego obrazu turnieju. Turniej był bliskim wyścigiem między Wesley’em So, Maxime’m Vachier-Lagrave i Sergey’em Karjakinem do ostatniej rundy, kiedy to zwycięzca został wyłoniony przy niewielkiej przewadze. Vachier-Lagrave i Karjakin podzielili drugie miejsce, otrzymując po 9 punktów Grand Chess Tour i po $22000.

Klasyfikacja końcowa

Koniec turnieju był najbardziej dramatyczny w cyklu Grand Chess Tour. So rozpoczął z 2,5-punktową przewagą, ale w 13. rundzie Karjakin dogonił go, podczas gdy Vachier-Lagrave był pół punktu za nimi. Przed przedostatnią rundą lider przegrał swoje partie, a obaj rywale wygrali swoje. W ostatniej rundzie So ciągle miał pół punkt przewagi, ale miał czarny kolor przeciwko Nakamurze. Tuż po debiucie So miał przegraną pozycję. Szczęśliwie dla niego, Vachier-Lagrave i Karjakin przegrali! Wesley miał tylko sekundy na zegarze i nie wiedział, że już zdobyl tytuł. Przegrał partię i dopiero wtedy dowiedział się, że jest zwycięzcą.

Maxime Vachier-Lagrave grał bardzo dobrze i wydawało się w pewnym momencie, że prześcignie lidera. Sergey Karjakin, który dominował w pierwszym dniu blitza, nie pokazał takiej samej formy i przegrał kluczowe partie w drugiej części dnia.

Hikaru Nakamura zapewnił sobie czwarte miejsce po wygranej z liderem w ostatniej rundzie.

Klasyfikacja Grand Chess Tour po turnieju Your Next Move

Kolejny turniej, Paris Chess Tour, zaczyna się po trzydniowej przerwie. Anish Giri zostanie zastąpiony przez Vladimira Kramnika, który nie może zdobywać punktów Grand Chess Tour. Reszta zawodników będzie walczyć o cztery czołowe miejsca, żeby zakwalifikować się do Londynu.