Fabiano Caruana, Shakhriyar Mamedyarov i Alexander Grischuk zremisowali w rundzie 11, co pozwoliło im zachować pozycje w klasyfikacji turniejowej. Caruana nadal prowadzi i teraz ma 7 punktów. Tuż za nim jest Mamedyarov (6,5 punkta) i Grischuk (6 punktow).

Grischuk teraz dzieli miejsce z Karjakinem, który pokonał Aroniana i też ma 6 punktów.

Pozostały trzy rundy, więc nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte, ale czterej gracze na czele realnie mają szanse na pierwsze miejsce.

Caruana miał biały kolor przeciwko Kramnikowi. Otwarcie było trochę niezwykłe, gdyż Caruana wcześnie przełamał centrum i Kramnik przejściowo ofiarował pionka, co prowadziło do szybkiej wymiany hetmanów. Caruana był w stanie zmusić Kramnika do wymiany gońca za skoczka, tak więc tylko Caruana miał parę gońców, ale też miał zdwojone pionki na skrzydle hetmańskim. Obaj gracze grali na słabości, ale żadnemu nic nie groziło. Wymieniono stopniowo figury, aż pozostały tylko króle i pionki i żadna ze stron nie mogła wyprodukować dochodzącego pionka, więc gracze zgodzili się na remis.

Kramnik ma 5 punktów, o dwa mniej niż Caruana.

Mamedyarov spotkał się z So czarnymi. Otwarciem była Partia Katalońska, która jest jednym z najpopularniejszych systemów w turnieju. So zdobył pionka, ale to pozwolilo na końcowkę z różnobarwnymi gońcami, co często prowadzi do remisu. Tak było w tej partii.

So ma 4,5 punktu i zajmuje przedostatnie miejsce, 2,5 punktu za Caruaną.

Aronian grał białymi przeciwko Karjakinowi. Grano Partię Katalońską. Aronian zdołał umocnić pionka na e5, dającego małą przewagę. Pionek, po wymianie figur, poszedł na d6, ale był dobrze zablokowany i to była potencjalnie zarówno słabość, jak i siła. Od tego momentu była tylko kwestia czasu zanim Karjakin zdołał skonsolidować swoją pozycję. Aronian grał długo po tym, gdy pozycja stała się beznadziejna, może był sfrustrowany swoim występem w turnieju. Przegrana była jego szóstą i zajmuje ostatnie miejsce, mając 3,5 punktu.

Najbardziej sfrustrowanym graczem dnia był Ding, a mającym najwięcej szczęścia - Grischuk, który uciekł na remis w partii, która wcześniej była przegrana. Ding grał białymi i osiągnął wygodną przewagę po debiucie, gdy Grischuk pozwolił Dingowi kontrolować centrum. Grischuk nie roszował, gdyż obawiał się ataku na skrzydle królewskin, ale jego król został złapany w centrum i Ding widowiskowo ofiarował dwa pionki, żeby otworzyć linie do ataku. Grischuk wkrótce znalazł się w kłopocie. Zrobił kilka błędów, a po 26...Wc8? (zamiast 26...Gg5) Ding miał przeważający atak. Po 28...Gd5 Ding musiał zagrać jedynie 29.Sd8 i partia zakończyłaby się. W zamian zagrał 29.Sf4.

Ding ciągle miał dużą przewagę, ale po następnych kilku posunięciach wykonał więcej niedokładnych posunięć, powoli tracąc przewagę. Przed pierwszą kontrolą czasu Ding wyraźnie stracił wątek partii i po kilku wymianach uwolnił Grischuka z pozostałych problemów. Szanse były mniej więcej równe. Partia przeciągnęła się do 96 posunięć i trwała ponad siedem godzin, zanim w końcu zremisowano.

Ding zremisował wszystkie partie i z 5,5 punktami zajmuje samodzielnie piąte miejsce.

Partie