Ivanchuk-Duda, fot. Maria Emalianova

W drugiej rundzie zagrało 32 zawodników. Tylko 7 partii zostało rozstrzygniętych, pozostałe 25 zakończyły się remisem.

Magnus Carlsen pokonał Alexey’a Dreeva, David Navara wygrał z Ivanem Cheparinovem, Vladimir Kramnik wygrał z Antonem Demchenko, Vladimir Fedoseev wygrał z Ernesto Inarkievem, Boris Grachev przegrał z Maxime’m Vachier-Lagrave, a Le Quang Liem przegrał z Viditem Santoshem.

Sevian-Li Chao, fot. Maria Emalianova

Największą niespodzianką było zwycięstwo Antona Kovalyova z Kanady nad Viswanathanem Anandem. Anand postanowił ofiarować figurę w lepszej pozycji, ale jego przeciwnik znalazł dokładną obronę i utrzymał dodatkowy materiał.

Remisem zakończyły się partie HouYifan-Aronian, Motylev-Giri, Bacrot-Bu Xiangzhi, Karjakin-Dubov, Duda-Ivanchuk, Harikrishna-Sethuraman, Lenic-Caruana, Mamedyarov-Kuzubov, Matlakov-Andreikin, Sevian-Li Chao, Tari-Lenderman, Wei Yi-Rapport, Yu Yangyi-Jobava, Adhiban-Nepomniachtchi, Svidler-Erdos, Rodshtein-Adams, Bruzon-Nakamura, Tomashevsky-Vallejo Pons, Onischuk-Wojtaszek, Cori-Grischuk, So-Bluebaum, Kravtsiv-Ding Liren, Artemiev-Radjabov, Wang Hao-Gelfand i Vitugov-Najer.

Partie Polaków

Onischuk-Wojtaszek, fot. Maria Emalianova

PŚ okiem Mateusza Bartla (2.1)

Komentarze   

+13 #5 Gala 2017-10-07 20:10
Cytuję czoper:
Nie na temat: w chesspro.ru długi wywiad Sergieja Kima z Andrzejem Filipowiczem (po radziecku).

Dzięki za link do tego bardzo ciekawego wywiadu. Przy okazji, przepraszam za ten długotrwały zastój i obiecuję, że w listopadzie zabieramy się ostro do roboty. Tematów mamy wiele, wystarczy na długie zimowe wieczory. :lol:
Cytować
+13 #4 czoper 2017-10-07 09:50
Nie na temat: w chesspro.ru długi wywiad Sergieja Kima z Andrzejem Filipowiczem (po radziecku).
Cytować
+1 #3 czoper 2017-09-29 10:12
Co tam, niedługo Rameshbabu Praggnanandhaa ogra wszystkich.
Cytować
+19 #2 Zbigniew 2017-09-28 20:31
Na blogu http://www.blog.konikowski.net/2017/09/26/mistrzostwa-swiata-juniorow-w-montevideo/comment-page-1/#comment-508450/url] słynnego członka Komisji Młodzieżowej są tylko zachwyty Sylwii Konikowskiej i niezmordowanego Krzysztofa Kledzika. Wszystko zgodne z aktualną linią partyjną.
Cytować
+19 #1 AJK 2017-09-28 08:45
Jeszcze niedawno czytałem komentarze oburzonych kibiców, że JKD grał mało ambitnie z Ivańczukiem i zadowolił go "szybki" remis po około 18 ruchach, że na mistrzostwach Europy w ostatniej rundzie "skandal", bo w ostatniej rundzie wziął szybki remis i nie walczy.

Obecnie na mistrzostwach juniorów polski zawodnik wziął remis po 5 ruchach i zgarnął brąz. Skandal/sukces*

* niepotrzebne skreślić.

Jakie jest stanowisko sekcji szkolenia młodzieży w tej kwestii?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież