FIDE opublikowała ostateczną listę zawodników Pucharu Świata 2017, który odbędzie się w Tbilisi, Gruzja w dniach od 2 września (odprawa techniczna) do 27 września 2017 (dogrywki/zakończenie).

Uczestnicy Pucharu Świata 2017

a) Mistrz Świata i półfinaliści Pucharu Świata 2015

01. M. Carlsen (NOR)
02. S. Karjakin (RUS)
03. P. Svidler (RUS)
04. P. Eljanov (UKR)
05. A. Giri (NED)

b) Mistrzowie Świata Juniorów 2015 i 2016

06. M. A. Antipov (RUS)
07. J. Xiong (USA)

c) Z rankingowej listy FIDE, 18 zawodników, średnia z okresu 2/2016 do 1/2017

08. F. Caruana (USA) 2807.91
09. V. Kramnik (RUS) 2807.58
10. M. Vachier-Lagrave (FRA) 2799.50
11. L. Aronian (ARM) 2789.33
12. H. Nakamura (USA) 2786.25
13. Wesley So (USA) 2781.41
14. V. Anand (IND) 2774.33
15. Ding Liren (CHN) 2767.66
16. P. Harikrishna (IND) 2760.50
17. S. Mamedyarov (AZE) 2757.08
18. A. Grischuk (RUS) 2749.33
19. Li Chao (CHN) 2744.33
20. M. Adams (ENG) 2736.08
21. D. Andreikin (RUS) 2734.75
22. B. Gelfand (ISR) 2734.41
23. Yu Yangyi (CHN) 2732.50
24. I. Nepomniachtchi (RUS) 2732.33
25. R. Rapport (HUN) 2729.50
26. E. Tomashevsky (RUS) 2724.25

d) 46 zawodników z Mistrzostw Europy 2016 i 2017

27. E. Inarkiev (RUS) 2016
28. I. Kovalenko (LAT) 2016
29. B. Jobava (GEO) 2016
30. D. Navara (CZE) 2016
31. F. Vallejo Pons (ESP) 2016
32. R. Wojtaszek (POL) 2016
33. K. Piorun (POL) 2016

34. L. Fressinet (FRA) 2016
35. A. Goganov (RUS) 2016
36. D. Dubov (RUS) 2016
37. N. Vitiugov (RUS) 2016
38. I. Cheparinov (BUL) 2016
39. E. Najer (RUS) 2016
40. R. Hovhannisyan (ARM) 2016
41. S. Zhigalko (BLR) 2016
42. M. Palac (CRO) 2016
43. I. Salgado Lopez (ESP) 2016
44. A. Dreev (RUS) 2016
45. D. Anton Guijarro (ESP) 2016
46. K. Stupak (BLR) 2016
47. L. D. Nisipeanu (GER) 2016
48. A. Tari (NOR) 2016
49. A. Demchenko (RUS) 2016
50. M. Matlakov (RUS) 2017
51. V. Fedoseev (RUS) 2017
52. D. Fridman (GER) 2017
53. A. Motylev (RUS) 2017
54. J. K. Duda (POL) 2017
55. D. Howell (ENG) 2017
56. M. Kravtsiv (UKR) 2017
57. A. Areshchenko (UKR) 2017
58. M. Bluebaum (GER) 2017
59. B. Grachev (RUS) 2017
60. V. Kunin (GER) 2017
61. B. Bok (NED) 2017
62. G. Jones (ENG) 2017
63. E. Bacrot (FRA) 2017
64. H. Melkumyan (ARM) 2017
65. D. Mastrovasilis (GRE) 2017
66. V. Artemiev (RUS) 2017
67. M. Rodshtein (ISR) 2017
68. A. Aleksandrov (BLR) 2017
69. V. Erdos (HUN) 2017
70. Y. Kuzubov (UKR) 2017
71. L. Lenic (SLO) 2017
72. J. Hjartarson (ISL) Nordic Zonal

e) 20 zawodników z Ameryk

73. A. Onischuk (USA) Zonal 2.1
74. V. Akobian (USA) Zonal 2.1
75. Y. Zherebukh (USA) Zonal 2.1
76. B. Sambuev (CAN) Zonal 2.2
77. J. Ruiz Castillo (COL) Zonal 2.3
78. Y. Gonzalez Vidal (CUB) Zonal 2.3
79. J. Cori (PER) Zonal 2.4
80. F. El Debs (BRA) Zonal 2.4
81. S. Mareco (ARG) Zonal 2.5
82. L. Krysa (ARG) Zonal 2.5
83. E. Cordova (PER) Continental 2016
84. A. Lenderman (USA) Continental 2016
85. A. Kovalyov (CAN) Continental 2016
86. D. Flores (ARG) Continental 2016
87. S. Sevian (USA) Continental 2017
88. N. Delgado Ramirez (PAR) Continental 2017
89. A. Bachmann (PAR) Continental 2017
90. L. Bruzon (CUB) Continental 2017a
91. Y. Bacallao Alonso (CUB) Continental 2017
92. A. Fier (BRA) Continental 2017

f) 20 zawodników z Azji/Oceanii

93. Sethuraman S.P. (IND) Continental 2016aaaa
94. Le Quang Lie (VIE) Continental 2016
95. Wei Yi (CHN) Continental 2016
96. Murtas Kazhgaleyev (KAZ) Continental 2016
97. Deep Sengupta (IND) Continental 2016
98. Pourramezanali Amirreza (IRI) Zonal 3.1
99. Mollah Abdullah Al Rakib (BAN) Zonal 3.2
100. Yeoh Li Tian (MAS) Zonal 3.3
101. Nguyen Ngoc Truong Son (VIE) Zonal 3.3
102. J. Vakhidov (UZB) Zonal 3.4
103. Muhammad Khusenkhojaev (TJK) Zonal 3.4
104. Liu Guanchu (CHN) Zonal 3.5
105. Dai Changren (CHN) Zonal 3.5
106. Anton Smirnov (AUS) Zonal 3.6
107. Karthikeyan Murali (IND) Zonal 3.7
108. Wang Hao (CHN) Continental 2017
109. Bu Xiangzhi (CHN) Continental 2017
110. Vidit Santosh Gujrathi (IND) Continental 2017
111. Batchuluun Tsegmed (MGL) Continental 2017
112. Sadorra Julio Catalino (PHI) Continental 2017

g) 6 zawodników z Afryki

M. Haddouche (ALG) Zonal 4.1
114. E. El Gindy (EGY) Zonal 4.2
115. K. Solomon (RSA) Zonal 4.3
116. O. Balogun (NGR) Zonal 4.4
117. Amin Bassem (EGY) Continental 2017
118. D. Cawdery (RSA) Continental 2017

h) 1 ACP Tour Qualifier

119. V. Ivanchuk (UKR)

i) 5 nominowanych przez FIDE

120. R. Ponomariov (UKR)
121. Hou Yifan (CHN)
122. B. Adhiban (IND)
123. K. Kulaots (EST)
124. H. D. Ziska (FAI)

j) 4 nominowanych przez lokalny Komitet Organizacyjny

125. L. Pantsulaia (GEO)
126. T. Radjabov (AZE)
127. M. Mchedlishvili (GEO)
128. N. Dzagnidze (GEO)

Razem = 128 zawodników

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież