Drukuj
Kategoria: Bartłomiej Macieja
Odsłony: 572

Z forum z ukradzioną nazwą PZSzach,w temacie

Indywidualne i drużynowe mistrzostwa krajów, stref i kontynentów
Mistrzostwa, w których nie mogą brać udziału Polacy.

ukazał się następujący post Bartłomieja Maciei:

Dziś rozegrana została pierwsza runda Primera Division. Wraz z Radkiem spróbujemy udowodnić wyższość Alziry nad innymi drużynami.
http://www.feda.org/campe...visi%F3n%202010

http://chess-results.com/tnr36918.aspx?lan=1

Teoretycznie wydaje się to bardzo proste, gdyż 1/3 wszystkich arcymistrzów występujących w tej grupie gra w drużynie Alzira. Życie jednak pisze inny scenariusz. W pierwszej rundzie Bartłomiej Macieja (2639 - trzeci ranking wśród zawodników) spotkał się z IM Kiprianem Berbatowem (2455) i ustał na remis. Biorąc pod uwagę rozegraną partię, Bartłomiej Macieja - miernota polskich szachów - wykazał całkowite niezrozumienie pozycji

wykonując antypozycyjne posunięcie 11...d5. W latach 70-tych Tadeusz Ciejka, ucząc gry w szachy w KKSz, ostrzegał przed izolowanymi pionami w centrum, które łatwo stają się obiektem ataku. Ta partia jest tego typowym przykładem i przeciwnik Bartłomieja Maciei, pomimo znacznej różnicy rankingowej (184 punktów) nie miał probłemów z uzyskaniem przewagi.

BTW. Dlaczego w powyższym temacie forum ciągle pojawiają się nazwiska polskich zawodników? Przecież są to Mistrzostwa, w których nie mogą brać udziału Polacy. Ale czego można wymagać od moderatora tego forum, Bartłomieja Maciei, który próbował studiować fizykę z mienrym skutkiem.