Jerzy Konikowski “popełnił” wpis:

Gość napisał:

Wczoraj odbył się na Torwarze w Warszawie IV Turniej Finałowy 2017 projektu Edukacja przez Szachy w szkole.

Uczestniczyło w nim około 700 dzieci z całej Polski. Impreza ze wszech miar udana i zorganizowana praktycznie tylko przez dwie osoby – Annę Harazinśką i Krzysztofa Górę.

Podał nam nawet Źródło, w którym jest 118 zdjęć bez podpisu. Jak zwykle, helmut okazał się bardzo sprytny, podając „Gość napisał”, dzięki czemu można „gościowi” przypisać brak znajomości określenia „prezes-elekt”.

Ten wpis jest typowym przykładem konstrukcji bloga przez farosza. Najpierw „popełnia” byle jaki wpis, a potem doczepia do niego różne komentarze, żeby przeforsować własne idée-fixe. Co do chamstwa w swoich komentarzach, sprytnie używa swoich klonów, żeby oficjalnie nie figurował za tym chamstwem.

Przejdźmy teraz do konkretów.

Skoczek2, 4 czerwca 2017 o godz. 06:40

„Prezes Elekt – Adam Dzwonkowski”? Już go wybrali? Czy to zaoczny demokratyczny wybór czy też Delega abdykował i dokonała się sukcesja dynastyczna?

Jurek, ty już naprawdę masz coś z głową. Trzeba być idiotą zza Odry, żeby nie wiedzieć, że nie można być jednocześnie w dwóch miejscach: w Mińsku i w Warszawie. Jest to normalne, że przedstawiciele PZSzachu wręczają nagrody.

pionek_dusza_szachow, 4 czerwca 2017 o godz. 15:08

Chyba się dokonało, bo gdyby Prezes-Elekt nie był pewny swego wyboru, to chyba nie przyszedłby na finał ogólnopolskiego turnieju w kubraczku ortalionowym magazyniera skupu warzyw.

Brawo, kolejny anonim urodził się. Sylwia, problem polega na tym, że nie ma czegoś takiego jak „magazynier skupu jarzyn”. Albo skupujesz, albo magazynujesz. Ale cóż można wymagać od hanyski nie mającej nic wspólnego z Polską od stanu wojennego?

Hetman, 4 czerwca 2017 o godz. 16:07

Pewnie to jest oficjalny ubiór na takie okazje, ustalony w oparciu o PZSzach-owy dress-code „potwierdzający” teorię Radka Wojtaszka, że szachy to gra salonowa.

Niedoczekanie twoje, Sylwia, żeby Polacy nosili białe suknie muzułmanów, do których już przyzwaczaiłaś się. Polacy nie dadzą się zgermanić i nie zmienią religii!

Skoczek2, 4 czerwca 2017 o godz. 22:01

Dzwonkowski jedynakiem na prezesa?

A może Jedynak dzwonem na prezesa?! A może Skoczek2 koniem na Hetmana?

Proponuję wyrzucić na zbity pysk moderatora bloga Jerzego Konikowskiego, który mieszka w Polsce, gra w szachy, zna polskich szachistów, płaci polskie podatki i zna bardzo dobrze sytuację w polskich szachach, ale  pieprzy trzy-po-trzy i zaniża poziom niemieckiego bloga prowadzonego w polskim języku.